085 4011 274 info@parell.nl

blog | echt-waarden

Van informatiebeveiliging naar Dungeons & Dragons:
zo ziet ECHT (werk)plezier eruit voor Job

Over Job

Job is al vier jaar pentester / ethical hacker bij Parell, waarbij hij de beveiliging van onder andere gemeentes en onderwijsinstellingen test. Ook wordt hij soms gevraagd als mystery guest en test hij hierbij fysiek hoe ver hij een organisatie binnen kan komen. Vier jaar later heeft hij nog steeds plezier in zijn werk, zowel op kantoor als daarbuiten. Dit komt vooral door de collega’s én door een vaste vrijdagavond die ooit begon met een spontane opmerking.
In deze blog lees je hoe Job écht (werk)plezier ervaart, op én buiten het werk.

 

Werkplezier

Het plezier begint bij het werk zelf. Bij een externe pentest krijg je weinig informatie en daar moet je dan mee aan de slag. “Het is een beetje een puzzel” vertelt hij. Hij gaat op zoek naar zwakke plekken in de beveiliging en komt hier soms ook grappige dingen tegen. Ook gaat hij regelmatig met zijn naar evenementen van het werkveld, zoals Capture The Flag van Platform voor Informatiebeveiliging of OrangeCon.  

"De collega's zijn toch het leukste"

Vier jaar geleden viel het Job al op hoe goed hij werd ontvangen. Als je hem nu vraagt wat hij het leukste vindt aan Parell, noemt hij nog steeds als eerste: “De collega’s.”
De bedrijfscultuur beschrijft hij als plat en open. “Je krijgt ook echt waardering voor je werk”. Ook valt het hem gelijk op als een collega een dag niet aanwezig is op kantoor, en andersom geldt dit ook. Toen hij na een ongelukkige val met zijn fiets een tijdje thuis kwam te zitten, kreeg hij een fototaart opgestuurd om hem sterkte te wensen.
Een klein gebaar, maar voor Job was dit echt een teken van waardering.

Een spontane opmerking

De foto op de taart was niet zomaar gekozen. Daar stond namelijk Smiles, het Dungeons en Dragons-personage van Job op.
Wat ooit begon als een spontaan idee is ondertussen uitgegroeid tot een vaste traditie. Op een dag op kantoor benoemde Job dat hij nog nooit Dungeons & Dragons had gespeeld, maar dat dit hem wel heel leuk leek. Collega Michael was meteen enthousiast. Samen vroegen ze nog twee andere collega’s en zo was de eerste Parell D&D-sessie een feit. Die eerste avond beviel zo goed dat er al snel een tweede sessie kwam, en steeds meer collega’s begonnen zich aan te sluiten.

Van één gezellige avond naar traditie

Inmiddels is het een vaste vrijdagavond waar Job naar uitkijkt. Iedereen komt met zijn eigen personage, er zijn snacks en er wordt fanatiek gespeeld. Job kruipt vaak in de rol van Smiles, maar soms is hij ook zelf ‘Dungeon Master’. Dan verzint hij de leukste verhalen, vaak met onverwachte wendingen en avonturen.
Juist tijdens zo’n avond zie je collega’s in een heel andere rol dan achter hun bureau. Je leert elkaar op een andere manier kennen en maakt samen herinneringen die niet over werk gaan.

ECHT (werk)plezier

Het plezier stopt dus niet zodra de laptop dichtgaat.
Bij Parell is het kantoor niet alleen een plek om samen te werken, maar ook waar ruimte is voor gezelligheid, spontane ideeën en tradities.
Dit is ECHT (werk)plezier voor Job.